Jakimi liniami lotniczymi dostać się na południe Włoch ?

Początek roku to zwykle czas decyzji o wyborze miejsca, w którym spędzimy wakacje. Dla nas to oczywiste – w tym roku (znowuuu?) wybieramy się na południe Włoch. Biorąc pod uwagę podróż samochodem jest to kierunek odległy i czasochłonny, wybieramy więc transport lotniczy. Podczas wyszukiwania połączeń zwracamy uwagę na liczbę przesiadek, bo podróżujemy z dzieckiem i z tego powodu preferujemy minimalną ich liczbę. Jeśli są to chcemy, aby trwały możliwie krótko, ale… postój na lotnisku w Rzymie oznacza dla nas wizytę w wine-barze z przekąskami, a dla naszego synka burgera plus dobre lody. Za krótki czas przesiadki to ryzyko, że obsługa naziemna nie zdąży przepakować bagaży i nie dolecą razem z Wami na miejsce! Bezpieczne minimum to moim zdaniem 45 minut.

Najtańsze bilety lotnicze nie zawsze oznaczają najlepszą opcję podróży. Coraz częściej linie lotnicze stosują zasadę, że cena przelotu zależna jest od ilości i liczby bagażu, który chcemy zabrać. W naszym przpadku zawsze lotnisko docelowe stanowi dla nas bazę przylotu i wylotu. Na miejscu wynajmujemy samochód i wyruszamy w dalszą drogę – jeśli tak planujecie pamiętajcie o sprawdzeniu godzin funkcjonowania biura, bo gdy dolecicie zbyt późno okienko wypożyczalni może być już zamkięte. Szeregując linie lotnicze w porządku alfabetycznym nasz wybór pada zwykle na: Alitalię, Lufthansę, Ryanair, Wizz Air.

Tanie linie lotnicze

Wizz Air to tani przewoźnik oferujący wyloty z Lotniska Chopina w Warszawie (Okęcie), na które czas dotarcia jest dla nas krótki. Loty są bezpośrednie i obejmują podróże do najciekawszych zakątków na południu Włoch. W swojej ofercie linia posiada bilety przelotu do następujących miast: Bari (Apulia), Catania (Sycylia), Lamezia Terme (Kalabria), Neapol (Kampania), Alghero (Sardynia).

Drugim tanim przewoźnikiem, z którym polecicie na południe Włoch jest Ryanair. Obecna oferta jest uboższa w porównaniu z Wizz Air. Zaletą są loty bez przedsiadek do Neapolu (Kampania), Trapani (Sycylia) oraz Cagliari (Sardynia). Wadą może być konieczność dotarcia do Modlina, z którego realizowane są przeloty, ale zaletą jest stosunkowo tani parking.

Duże linie lotnicze

Lufthansa ze względu na rozbudowaną sieć partnerską z innymi przewoźnikami oferuje, moim zdaniem, największy zakres godzin przelotów w ciągu danego dnia. Obsługiwane miejsca i lotniska na południu Włoch to Punta Raisi (30km od Palermo, Sycylia), Catania (Sycylia), Cagliari i Olbia (Sardynia), Bari (Apulia), Lamezia Terme (Kalabria) oraz Neapol (Kampania). Wszystkie loty odbywają się z przesiadką w Monachium, lub Frankfurcie.

Alitalia to narodowe linie lotnicze Włoch i przeloty na południe Włoch do każdego z miast docelowych wykonywane są z Warszawy praktycznie codziennie.  Liczba obługiwanych lotnisk jest imponująca: Neapol, Lamezia Terme i Reggio Calabria (Kalabria), Cagliari, Alghero i Olbia na Sardynii, Catania, Bari i Brindisi w Apulii, Catania i Punta Raisi (30km od Palermo) na Sycylii. Większość lotów odbywa się z przesiadką w Rzymie.

Dodatkowe informacje

Podczas lotu z Lufthansa i Alitalia otrzymacie bezpłatny poczęstunek i napoje. W Wizz Air i Ryanair system przypisuje losowe miejsce podczas odprawy, a jeżeli chcemy je wybrać podczas rezerwacji to trzeba za to zapłacić. Lufhansa jako  jedyna z opisanych linii oferuje płatny dostęp do Internetu w samolocie.

Dodaj komentarz