Jak zorganizować nocleg w Apulii?

Hotel, apartament, agroturystyka a może coś innego?  Nasze wybory determinuje wiele czynników – począwszy od położenia i bliskości do miejsc, które szczególnie nas interesują, przez nasze osobiste preferencje co standardu samego obiektu i jego infrastruktury, aż w końcu do budżetu, jaki mamy zaplanowany.

Południe Włoch posiada ogromną bazę hotelową. Możemy wybierać wśród obiektów od niskiego do wysokiego standardu, z ich oficjalną kategoryzacją lub bez, z wyżywieniem czy z dodatkowymi udogodnieniami. Co najważniejsze – nie powinno być drogo, a z pewnością o wiele taniej niż na północy 🙂

A więc co wybrać? Hotele to wybór prosty i oczywisty, dobry na spędzenie 1-2 nocy jako przystanek w dłuższej podróży. My chcemy jednak pokazać Wam wyjątkowe rodzaje obiektów, w których warto zatrzymać się i poczuć ten lokalny włoski klimat.

Apartamenty i domki – oferta takiego rodzaju obiektów jest naprawdę pokaźna – od małych do większych, dla par, grona znajomych czy rodzin z dziećmi. Gospodarze zapewniają wszystko, co niezbędne do codziennego funkcjonowania. W Apulii warto zatrzymać się w takich miejscach jak:

1. Mieszkania położone w historycznych miejscach miast i miasteczek z niezwykłą atmosferą, widokami i specyficznym dla tych miejsc rodzajem budynków. I tak np. w samym centrum Ostuni (centro storico) znaleźliśmy wyjątkowe miejsce – położone wysoko mieszkanie 2-pokojowe z tarasem, z którego rozpościerał się widok na miasto i oddalone o kilkanaście kilometrów morze Adriatyckie. Mimo, że jego usytuowanie znajdowało się w samym centrum historycznej części miasta to ani hałas, ani turyści nie docierali w tę uliczkę. Mieszkanie to udało nam się znaleźć na portalu Airbnb i to za przyzwoitą cenę około 50 euro za dobę.

 

2. Wyjątkowe Trulli, czyli stożkowate domki, które znajdziecie tylko w regionie Puglia. Mają one swoją historię, charakterystyczny zewnętrzny kształt, a w środku mogą wydawać się nieduże. Jednak warto zatrzymać się w nich choć na jedną noc, aby móc poczuć klimat tego miejsca. Takich domków nie znajdziecie nigdzie indziej. Szukajcie ich w szczególności w okolicy Alberobello, Locorotondo i Martina Franca. Poniżej kilka linków z namiarami:

http://www.pietralucedeitrulli.it
http://www.riposodelvento.it/
http://www.trulliresidence.com
http://trullitalily.com/

http://www.trullodeimessapi.it/en/i-servizi/pool-004.html

 

trulli
Magiczne Trulli

3. Domki typu mini villa położone bardzo często w świetnych lokalizacjach niedaleko od morza lub z basenami. Tego typu wille są korzystne dla większej rodziny lub grupy znajomych, gdzie koszta rozkładają się na kilka osób. Występują w formie pojedynczego prywatnego domku lub większego kompleksu składającego się z kilku odseparowanych od siebie domków. I tutaj duży wybór znajdziecie w portalu: http://www.helloapulia.com/en/rentals/search?rental_type=villa

4. Jeszcze innym typem obiektów mieszkalnych są Masserie, czyli posiadłości agroturystyczne zazwyczaj na wysokim poziomie, nierzadko luksusowe. Apartamenty i pokoje wyposażone są w materiały bardzo dobrej jakości. W całym kompleksie zazwyczaj jest basen, a restauracja serwuje dania skomponowane z lokalnych produktów, bardzo często ekologicznych. Masserie bardzo często położone są wśród gajów oliwnych bądź na terenie winnic, gdzie później goście mogą korzystać ze wszystkich dobrodziejstw. Gospodarze sami produkują różnego rodzaju sery, mają własne warzywa i owoce. Goście mogą spróbować tu produktów faktycznie z pierwszej ręki, co jest nieocenioną zaletą nieocenioną. Poniżej kilka fantastycznych miejsc:

http://www.masseriafulcignano.com/#
http://masseriacamarda.it/eng/index.php
http://www.jorche.it
http://www.lamadiluna.com

http://www.masseriamartuccio.it/en/the-masseria.html

http://www.masseriasalamina.it/eng/index.uk.html

http://www.masseriacalongo.com/index_eng.html

http://www.masseriamontanaro.it/en/masseria-puglia.html

 

Dodaj komentarz