Apulia

Wyjazd na wakacje albo weekend do Apulii to świetny pomysł na to, aby odwiedzić obszar, który nie jest  pierwszym wyborem podróżujących. Trafimy w miejsca nieznane, dziewicze, gdzie w dużym komforcie, bez zbędnych tłumów, dużego ruchu komunikacyjnego można odkryć, posmakować i doświadczy zupełnie innych Włoch, niż takie, które znamy najczęściej przez pryzmat Toskanii, Rzymu czy Wenecji.

Wakacje Apulia

Apulia jest regionem, który tworzy obcas włoskiego buta. Tworzy go 6 prowincji: Bari, Tarent, Brindisi, Foggia, Barletta-Andria-Trani i Lecce. Do Apulii dostaniecie się najszybciej podróżując samolotem, bezpośrednie połączenie z Warszawy i Katowic  do Bari (nie tylko w czasie wakacji) oferuje Wizzair. Rejsowe połączenie z przesiadką w Rzymie jest możliwe dzięki Alitalii.

Apulia słynie z produkcji doskonałej oliwy, stąd częsty widok gai oliwnych nie powinien nikogo dziwić. Nierzadko przemierzając drogi tego regionu napotkamy na  winnice, skąd pochodzą doskonałe wina.

staremiasto_apulia

Kuchnia w Apulii koncentruje się wokół potraw z makaronów, najczęściej świeżych wyrabianych ręcznie. Jednym z najbardziej znanych i popularnych jest orecchiette. Cykoria, rukola, bób to warzywa, które goszczą na tutejszych, włoskich stołach. Nie można zapomnieć, że Apulia to bogactwo owoców morza. Wielki ich wybór znajdziecie szczególnie od strony Adriatyku. Warto spróbować jeżowców ! J

wakacje Apulia

Podróżując wakacyjnie i nie tylko po Apulii odkrywamy dla Was najciekawsze zakątki tego regionu. Więcej przeczytacie w naszych artykułach.