Sycylia

Sycylia to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych wysp Morza Śródziemnego. Jest tez z nich wszystkich największa. Jeśli chodzi o same Włochy to położona jest na samym południu i stanowi jeden z jej regionów. Sycylię tworzy dziewięć prowincji: Agrigento, Caltanissetta, Catania, Enna, Messina, Palermo, Ragusa, Siracusa i Trapani.

sycylia_go2italy

Ta gorąca wyspa od kilku już lat jest miejscem, do którego przybywają rzesze turystów z całej Europy w szczególności na wakacyjny wypoczynek na południu Włoch.
Na Sycylię najłatwiej dostać się samolotem i wybór wśród przewoźników jest naprawdę niezły – w zależności od środków finansowych, komfortu lub miejsca wylotu. Z Polski najszybciej pokonamy tę drogę tanimi liniami, które mają bezpośrednie połączenia i trwają około 3 godzin. I tak możemy wybrać przewoźnika Wizzair, który oferuje połączenia z Warszawy lub Katowic do Katanii (wschodnia część wyspy) lub Ryanair z Warszawy Modlin lub Krakowa do Trapani (zachodnia część). Z wszystkich dużych miast Polski możemy polecieć również rejsowymi liniami Alitalia z przesiadką zazwyczaj w Rzymie i dotrzeć do stolicy Sycylii, czyli Palermo.

Myśląc o Sycylii pierwszymi skojarzeniami będą wulkan Etna, który każdy turysta będący na wyspie ma w swoim planie podróży, różnorodność zabytków ze względu na historię tej wyspy, urokliwe miasteczka z małymi placami, na których toczy się życie towarzyskie mieszkańców, fantastyczne plaże i niesamowite krajobrazy, przepyszne jedzenie jak na południe Włoch przystało z rybami i owocami morza na czele, no i filmami o włoskiej mafii…

sycylia_go2italy

Ale to oczywiście nie wszystko, a tak naprawdę dopiero wstęp do tego, aby zachęcić Was na odkrywanie tej urzekającej i malowniczej wyspy a w niedalekiej przyszłości zdecydować się na wybór Sycylii jako fantastycznego miejsca na wakacje lub choćby kilkudniowy wypad. Tak więc kolejny region południa Włoch czeka 🙂